Když nastane Den D
Martin Dejdar

Martin Dejdar, jedna ze stálic české televizní a divadelní scény, bavič, nezapomenutelný Bart Simpson a v srdcích mnohých navždy Ozzák oslavil v březnu své padesáté narozeniny.
Jako dárek si splnil dávné přání a vytvořil svou první vůni. A u toho nemůžete chybět!Co Vás přivedlo k nápadu vytvořit vlastní vůni?

První impuls přišel od značky Feratt, která dělá pánské oblečení a s níž už rok a půl spolupracuji. V návaznosti na další spolupráci se zrodil nápad mého vlastního parfému. Ačkoliv jsem byl zpočátku dost skeptický, protože už tu bylo hodně takových pokusů udělat českou vůni s českou tváří a většinou dopadly neúspěšně, nechal jsem si to projít hlavou. V té době jsem jel do Ameriky, kde bydlí moje rodina, a tam jsem našel jednu úžasnou vůni. Řekl jsem si: „Proč ne?” Tou vůní jsem se nechal inspirovat a na jejím základě jsme postavili i parfém DayDee.

Jak na to reaguje Vaše okolí?

Ačkoliv se to může zdát neskutečné, je pravda, že každému, komu jsem dal přivonět, byl nadšený. Takže jej rozdávám všude po svých známých a každý mi ho chválí. Snad to myslí upřímně.

Název vůně je dost osobitý (DayDee), jak jste na něj přišel?

Dejdý je moje přezdívka z mládí. Když si to řeknete anglicky, tak to znamená Day D (čti dej dý, pozn. redakce), tedy česky Den D. To mi připadá trefné, s tím uděláme díru do světa, protože všichni budou vědět, co to znamená.

Pro jakého muže by podle Vás měla být vůně určená?

Opravdu pro každého. Vážně! Dal jsem ji jednomu kamarádovi v Kanadě a říkal, že ji tam používá jeho otec, tchán i syn, tedy napříč všemi generacemi. Dokonce jedna má známá vyhodila doma všechny parfémy, které měli, a její manžel i ona sama se už nevoní ničím jiným.

Proč chcete svoji vůni nabízet právě ve FAnn parfumeriích?

A na kterou jinou síť jsem se měl obrátit, když jsem Čech? Na FAnnu se mi líbí, že je to čistě česká a tradiční firma, a také to, že je na trhu s vůněmi na českém trhu největší.

Jakou vůni máte rád na ženách?

Rozhodně nemám rád příliš výrazné vůně, stejně tak nemám rád, když je vůně moc květinová. Spíš preferuji jemné vůně, které se nevnucují.

Nemůžu se nezeptat na ženské líčení, vadí Vám i výrazně nalíčené ženy?

Spíš bych preferoval decentnější líčeni, ale myslím, že nejlepší je líčení, ve kterém se žena cítí dobře. neměla by nosit něco, co je zrovna trendy a nikdo by jí do toho neměl mluvit. Připadá mi směšné, když jsou nějaké celebrity kritizovány za to, jak se oblékají nebo líčí. Je to přece jejich věc.

Vy sám máte s líčením nějaké zkušenosti?

Samozřejmě! Jako herec si s líčením užiji dost v maskérně. Na divadle toho líčení není třeba tolik, ale když natáčíme film, tak je to náročnější. Nejhorší byla příprava na poslední díl Zdivočelé země, to mě chystali 4,5 hodiny - naučil jsem se u toho i spát.

Co by jste vzkázal našim zákaznicím?

Aby si určitě přišly koupit novou vůni DayDee, protože tím udělají radost nejenom svému muži, ale i sobě. Zaručuji, že Vás pak budou manželé pouštět na nákupy častěji!